WARSAW OFF ART III edycja / Warszawa, 2020.

Zapraszam Państwa na wydarzenie, w którym uczestniczę: WARSAW OFF ART III edycja  - Odwołane, przełożone, wyłączone. W trzeciej edycji 1-4.10.2020 wezmą artyści z Polski, Czech. 

Otwarcie wydarzenia: 1.10.2020 w godz. 17-20 / Tarczyńska 3 / Warszawa  - wernisaż wystawy artystów z Czech.

 

WARSAW OFF ART III edycja  - Odwołane, przełożone, wyłączone.

PRACOWNIA 23 / ul. Floriańska 12  lok. 23, w podwórku: 3 klatka / Warszawa

Czynna: 2-4.10.2020 w godz. 12-20.

Performensy odbedą się: 2-3.10.2020 o godz. 18.

Edyta Dzierż malarstwo / Warszawa i artyści gościnni: Wojciech Kowalczyk performance / Bydgoszcz, Marian Stępak performance / Toruń.

Prawdziwa sztuka to wolność. Prawdziwa sztuka to niezależność. Prawdziwa sztuka to przekraczanie granic. Prawdziwa sztuka to brak ustępstw, kompromisów, półśrodków. 4 dni. 29 Artystek i Artystów ze stolicy, południa, północy kraju, Artystka z Norwegii. Silna grupa znakomitych Artystów z Czech. Niezależna sztuka. Niezależni Artyści. Niezależne pracownie. Moc. Ekspresja. Humor. Zabawa. Wolność. Niekonwencjonalne podejście do wszelkich technik od malarstwa, przez instalacje, performance, video art, po fotografię czy rzeźbę. Działamy na własnych zasadach. Tworzymy na własnych zasadach. Idziemy pod prąd. Jesteśmy niezależni od czasu, niezależni od miejsca, niezależni od instytucji, niezależni od jakichkolwiek zasad. Władza upadnie, ideologia wygaśnie… wszystko ma swój kres, jedyne co przetrwa, to prawdziwa sztuka. I my nie zamierzamy jej odwoływać, przekładać ani spychać na margines. My prawdziwą sztukę zamierzamy Wam dać. I to w dużej dawce. A Wy. Musicie tu być.

Warsaw off ART - największe, niezależne święto prawdziwej, niezależnej sztuki.

Wkrótce (adresy pracowni)

------------------------------------------------------

Artystki i Artyści uczestniczący w III niezależnej edycji WOA 2020:

Piotr Ambroziak, Edyta Dzierż, Magda Fokt, Pavel Forman, Karma Fryc i Michał AA. Pokropek / NOT YOUR PICTURES, Kinga Janiak, Kuba Janyst, Tomáš Koudela, Angelika Kordowska, Wojciech Kowalczyk, František Kowolowski, Anka Mierzejewska, Michał Mroczka, Maria Piątek, Gabriela Pienias, Wiktor Polak, Ada Rudyk, Waldemar Rudyk, Marek Schovánek, Zbigniew Sikora, Alek Słoń, Ewa Sho, Marian Stępak, Ivo Sumec, Jiří Surůvka, Piotr Szwabe vel Pisz, Tomasz Tobolewski, Sabina Twardowska, Agnieszka Zawisza.

kuratorzy:

Piotr Ambroziak – pomysłodawca oraz kurator „Warsaw off ART”

Bratka Leligdowicz - współkurator „Warsaw off ART 2020”

----------------------------------------

Honorowy Patronat:

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy https://www.um.warszawa.pl/

Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie https://www.mzv.cz/warsaw/pl

Ostravska Univerzitá https://www.osu.eu/

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie https://asp.waw.pl/

----------------------------------------

Patroni Medialni:

Contemporary Lynx , Czeskie Centrum w Warszawie, Rynek i Sztuka, Dobre wnętrze, M jak mieszkanie, Urządzamy.pl, Głos kultury, Radio Kampus. 

Partnerzy: Dom Kultury Śródmieście, Bulak Projekt, TMC Polska Medical Store, TA3, Front Sztuki.

 

Więcej info na:

Warsaw off Art - strona internetowa wydarzenia

FB - Warsaw off Art 

 

Autorem filmu jest - Artur Ambroziak, Paxlo Studio- Montaż

Ciasteczka są wyłączone
włącz je aby zobaczyć filmy Youtube!

-----------------------------------

MANIFEST

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek jutro stoi pod wielkim znakiem zapytania. Odwołane, przełożone, zepchnięte na margines… Mając na uwadze, trwającą już od lat, sytuację w polskich instytucjach kultury narzucających ramy tej kultury funkcjonowanie, tworzących granice wypowiedzi twórczej

w ramach których prawdziwy artysta poruszać się nie chce, nie zamierzamy ogłaszać strajku, protestu, iść z nikim na wojnę, ale nie zamierzamy też się poddawać ani godzić na jakiekolwiek ustępstwa. Chcemy działać pod prąd. Chcemy tworzyć i prezentować sztukę na własnych zasadach -nieważne czy to jest wojna z zarazą, czy o wolność wypowiedzi.

Mając to wszystko na uwadze proponujemy …. Kontrpropozycję – Kontrpropozycję wobec tego kto, co, jak i gdzie jest dziś przedstawiane. Kto? – Zamierzamy przedstawiać artystów, którzy na drodze do sformułowania swojej wypowiedzi nie idą na kompromisy, nie godzą się na półśrodki, dla których nie ma granic nie do przekroczenia. Artystów którzy nie szukają akceptacji ale konfrontacji, których twórczość wymyka się wszelkim obowiązującym kategoriom stając na pograniczu tego co powszechnie za sztukę zostało uznane. Artystów których twórczość to ciągły proces. Artystów którzy nieustannie wychodząc z własnej strefy komfortu przekraczając granicę wszelkich konwencji, jak i własnych wewnętrznych ograniczeń nie oczekują wygodnego życia lecz którzy potrzebują nowych wyzwań i nieustannego zmagania się z samym sobą, zmagania się z materią dzieła. Artystów, których twórczość jest wolna, niezależna od wszelkich konwencji, trendów i rynkowych oczekiwań. Zamierzamy przedstawiać artystów dla których sztuka to wolność. Co? –W sztuce nigdy nie można posunąć się zbyt daleko. W sztuce musisz posunąć się za daleko. Taka jest zasada. Jeżeli naprawdę nie posuniesz się za daleko, to powinieneś przestać. Jonathan Messe*.

Jak? i Gdzie? – Zamierzamy w przedstawianiu sztuki być niezależni od czasu, niezależni od miejsca, niezależni od instytucji, niezależni od jakichkolwiek zasad. I mimo że dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, jutro stoi pod wielkim znakiem zapytania, wiemy jedno – władza upadnie, ideologia wygaśnie… wszystko ma swój kres, jedyne co przetrwa to prawdziwa sztuka. I my nie zamierzamy jej odwoływać, przekładać ani spychać na margines. My zamierzamy Wam ją dać.

Kurator: Piotr Ambroziak
Współkurator: Bratka Leligdowicz

* Wywiad z J. Messe z 2013 roku „In Art You Have to Go Too Far” Louisiana Channel